Tänasel päeval tahaksime jagada kahte algatust Euroopa Parlamendi erikomisjonilt Special Committee on Beating Cancer (BECA):

1. Aruanne – rahvatervise kriisi õppetunnid: COVID-19 pandeemia mõju vähiravile

Nüüd on saadaval aruanne BECA uuringu tulemustega COVID-19 pandeemia mõjust vähi ennetamisele, tervishoiuteenustele, vähihaigetele ja uuringutele.

Kogu aruannet saate lugeda siit.

 

2. Online istung – vähihaigete õigus olla unustatud

Vähi ja selle ravi üle elanud inimestel on kogu Euroopas ühiskonnaellu naastes mitmeid takistusi, eriti kui otsitakse juurdepääsu finantsteenustele, näiteks hüpoteegid ja kindlustused. Sellega seoses võtsid ELi liikmesriigid nagu Prantsusmaa, Belgia, Luksemburg ja Holland vastu siseriiklikud seadused, tunnistades vähist üle elanud inimeste õigust olla unustatud.

Sel teemal toimuvat istungit juhivad Euroopa Parlamendi liige Tomislav Sokol koos Portugali teadus-, tehnoloogia- ja kõrgharidusministri Manuel Heitori ning parlamendiliikmete Bartosz Arłukowiczi (BECA komisjoni esimees), Cindy Fransseni (EPP BECA koordinaator) ja Peter Liesega (EPP BECA variraportöör).

Sellel lingil saate registreeruda EPP fraktsiooni veebiistungile, mis on kavandatud täna kolmapäeval, 12. mail kell 14.00-16.00.

 

MTÜ ELU NIMEL

closing the gap

https://www.thinkpinkeurope.org/en

www.roosalindijooks.ee