TalTech’i MBA ettevõtliku juhtimise magistriõppe tudengid väärtustavad naiste tervist.

TalTech’i MBA programm keskendub ettevõtliku juhtimise valdkonnale, et toetada edasist arengut juhiks saamisel või juhtimiskompetentside arendamisel rahvusvahelistes ettevõtetes. Tudengid on täna töötavad ettevõtjad ja juhid, kellel on ka töökogemus rahvusvahelistes töökohtades, nt. Tallinna Kaubamaja Grupp, BORG OÜ, Eesti Energia, Onninen, Tallink, TalTech, Dr. Tomson Perearstikeskus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla jne. Ühiselt peetakse oluliseks, et ühiskonnas peab olema meeste, naiste ja laste tervis ja tervelt elatud eluaastad samuti eesmärk, mille poole koos püüelda.

Iga kaheksas naine võib elu jooksul haigestuda rinnavähki ning sõeluuringu programm on selle varajaseks avastamiseks tasuta võimalus kõikidele, ka ravikindlustamata naistele. Seetõttu peab sellest haigusest rääkima nii kaua, kuni on muutunud sama loomulikuks kui nt. hambaarsti juures käimine. Me oleme liiga väike riik, et avastada pooled kõikidest 750-800 esmahaigestumisest juba levinud staadiumis ja kaotada seetõttu lihtsalt elusid. Avastamine esimeses staadiumis on ravi korral 100% tervendav, läbides lõikuse, keemia- ning kiiritusravi. Vaja on muuta iga naise mõttemuster ning mõelda, et pigem lähen kahtluse tekkimisel kontrolli ka siis, kui midagi ei leita.

Eesti naine…

  • …vastuta ise enda tervise eest;
  • …muutuste leidmisel pöördu kontrolli, et kahtlused kõrvaldada;
  • …sõeluuringu kutse saamisel kindlasti käi mammograafias, selleks on aega 12 kuud.

Rinnavähi riski on võimalik vähendada, keskendudes tervislikule eluviisile ja seetõttu jookseme ja kõnnime Roosa Lindi Jooksul 25.09.2021. Race for the Cure® ühendab rinnavähki haigestunud inimesi ning nende perekondi, sõpru, lähedasi ja kaasaelajaid. Race for the Cure® Tallinn ehk Roosa Lindi Jooksul osalejad näitavad toetust oma lähedastele ning võitlust elu nimel. Igaüks saab osaleda, registreerudes ja tulles naiste tervise nimel jooksma koos meiega luues oma tiimi või liitudes olemasolevatega.

Osale! Ühine! Räägi! Jaga! Päästa elusid!