Peale seda kui Covid juhtus polnud miski enam endine, aga rinnavähki haigestub aastas endiselt iga 8s naine.

Tahtsin kirjutada sellest tööst, mida oleme teinud alates sellest ajast, kui riigid lukku pandi ja oli selge, et aasta 2020 ei tule tavaline aasta.

Think Pink Europe juhatusel oli iga riigi esindajatega gruppides virtuaalsed nõupidamised mitme nädala jooksul, et kaardistada riikides toimuvat ja mõelda ühiselt, mida tegema hakata 2020. Selge oli see, et kui haiglates plaaniline töö peatatakse, siis ka sõeluuringu programmid jäävad pooleli ja mammograafia uuringute arv sel aastal tuleb arvatavasti väiksem varajasematest. Selle tõttu oldi ühel meelel, et jooks peab toimuma.

Peagi oli idee küps ja Jürgen Vanpraet esitles virtuaalse jooksukeskkonna disaini ja käsitlust kõigile. Peale täiendamiste ja inglise keelse lehe esialgset versiooni, kõik riigid tegid tõlked ning koduleht läks avalikuks juulis. Peale seda on pidevalt uuendusi ja parandusi tehtud, et tulemus oleks lihtne ja loogiline ning muidugi informatiivne.

Eesmärk…

…on endiselt tõmmata nii palju tähelepanu kui võimalik rinnavähile ja selle ennetusele ning varajase avastamise olulisusele ning toetada Euroopa riike ühtlustamaks elulemust. Nimelt erineb 5 a. elulemuse näitajad kuni 30% olenevalt, millises Euroopa riigis elatakse ja see on liiga suur. Think Pink Europe seetõttu kogu jooksu tulust kannab riigi heategevusorganisatsioonidele tagasi 80% just teadlikkuse tõstmiseks läbi konverentside, infovoldikute jagamise, koolituste jne. 20% jääb organisatsioonile üleeuroopalise töö tegemiseks ja riikidevahelise ebavõrdsuse vähendamiseks ning rinnavähi teadusuuringute ja erinevate projektide toetamiseks.

Kuidas aidata omapoolselt?

👉 Parim viis on osa võtta jooksust, mis toimub 25.-27. septembril üle Euroopa.
👉 Registreeri kodulehel https://www.raceforthecure.eu/et enda tiim valides nime ja tasudes registreerimistasu 10 EUR. Kiireim ja lihtsaim on krediitkaardiga, kuid saab ka tellida meilile arve (makse saaja on Hollandis asuv Stichting Mollie Payments, mis heategevusena kogub kogu projekti maksed), kuid siis läheb aega 2-3 päeva kuni võistkond keskkonda tekib.
👉 Kirjuta tiimile tutvustus ning võid valida ka isiku, kellele tänu avaldate (organisatsioon, arst, õde, nõustaja jne.) ning kes saab peale seda nö tänu e-kirja koos digitaalse “võidukarikaga”.
👉 Seejärel kui makse on teostatud, saad tiimi andmete ja koodiga e-kirja. Antud tiimi koodi saad jagada ja sellega kutsuda oma sõpru, töökaaslaseid liituma ja koos jooksma.
👉 25.-27. septembri distantsid oleks 3 km kõnd ja 5 km jooks ning liikuda võite ükskõik kus üle maailma- kasvõi ümber oma kodu või jõusaali jooksulindil.
👉 Jooksuks ettevalmistust ja jooksu ennast pildista ja filmi ning lae kõik üles kasutades postituses # RFTC2020.
👉Antud pilte ja videosid kasutatakse ka ülemaailmse uudise tegemisel pühapäeval 27.09.2020.
👉 27.09 toimub ka LIVE ülekanded alates kella 11:00 üle Euroopa jooksudest, mida saab kodulehel vaadata.

Levita informatsiooni rinnavähist ja selle ennetuse olulisusest liikudes 25.-27.09 koos Euroopaga! Teeme seda koos!

RFTC2020 1