Pressiteade
6. detsember 2022

Esmaspäeval, 5. detsembril tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2022. aasta silmapaistvamaid tervishoiutöötajaid. MTÜ Elu Nimel esindajad andsid Tallinna linnale üle Pink City tunnustuse.

Tervishoiutöötaid tervitas ja tänas abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on ka lõppev aasta olnud meditsiinitöötajaile keeruline. „Ilmselt lootsime veel aasta alguses, et üheskoos suudame koroonakriisi seljatada, liikuda tagasi normaalsuse poole ja hakata tegelema tagajärgedega, mida pandeemia on tervishoiusüsteemile põhjustanud. Kuid ees seisid uued väljakutsed, mida keegi ei osanud oodata ja millega jälle tuli rinda pista esimest korda. Seda olukorras, kus tervishoiutöötajaid napib ja koroonagi ei ole kusagile kadunud,“ ütles Beškina. „Tahan teid kõiki tänada selle uskumatult suure ja pingelise töö eest, mida te iga päev teete. Sellel tööl ei ole hinda ja tasumäära. Jääb vaid linnaelanike tänu ja sügav lugupidamine meedikute ees. Ja kuigi jõuluaeg on tervishoiutöötajate jaoks pingeline tööperiood, soovin siiski, et teil oleks pühadel aega ka oma lähedaste jaoks.“

Tunnustamiseks esitati 17 tervishoiutöötajat, kelle juures hinnati nii professionaalsust kui ka inimlikke väärtusi. Esile tõsteti kolleege, kes on seisnud tervishoiu arengu eest – avaldanud arvamust päevakajalistel teemadel, osalenud eriala töörühmades ja õpetanud tulevasi meditsiinitöötajaid. Kuid sama oluliseks peeti ka pühendumust, töökust, sõbralikkust, hoolivust ning oskust pakkuda patsientidele tuge ja turvatunnet.

Tänukirja silmapaistva töö eest tervishoiuvaldkonnas said Külliki Suurmaa (Lääne-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog), Raivo Kolle (Ida-Tallinna Keskhaigla statsionaarse õendusabi arst), Karmo Tali (Tallinna Lastehaigla arst), Irina Ogoltsova (Tallinna Perearstikeskuse arst), Ülo Kallassalu (Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaater), Svetlana Somova (Tallinna Hambakliiniku hambaarst), Eero Merilind (Meditiim Perearstikeskuse arst), Marelle Maiste (Ädala Perearstikeskuse pereõde), Natalja Lazareva (OÜ Koduõde koduõde), Kätlin Laas (SA Tallinna Koolitervishoid kooliõde), Olga Chalian (Tallinna Hambakliiniku õde), Ralf Lõhmus (Tallinna Kiirabi õde-brigaadijuht), Galina Kendra (Tallinna Perearstikeskuse õde), Maret Altmäe (Põhja-Eesti Regionaalhaigla õde), Ingrid Tammik (Ida-Tallinna Keskhaigla õde), Jekaterina Morozova (Lääne-Tallinna Keskhaigla õde) ning Ülle Pukk (Tallinna Lastehaigla Kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht).

Think Pink Europe ja MTÜ Elu Nimel poolt anti vastuvõtul Tallinna linnale üle Pink City tiitel. Tunnustuse andsid abilinnapea Betina Beškinale üle MTÜ Elu Nimel juhatuse liikmed Katrin Olo-Laansoo ja Reio Vilipuu. Pink City tiitlit annavad Think Pink Europe ja liikmesriikide allorganisatsioonid linnadele, kes on neid toetanud rinnavähi teadlikkuse kuu kampaanias ja Roosa Lindi Jooksu (RACE For The Cure Tallinn) terviseüritusel. Sama tiitli sai Tallinn ka eelmisel aastal, seda esimese linnana Eestis.

Lugupidamisega

Leini Jürisaar

Pressiesindaja
Tallinna kommunikatsiooniteenistus